avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... La divort - cheltuieli personale
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

La divort - cheltuieli personale

sotia poate cere la divort daca eu am cheltuit din salariul meu de pe card 15000lei pentru a ma duce in filipine la o fata o parte din acesti bani sau o suma identica?

daca sotia mea nu vrea sa divorteze cum fac sa obtin divortul?

ce drepturi are sotia mea in cazul divortului suntem casatoriti de 6 ani

va multumesc pentru sinceritate si timpul acordat
Ultima modificare: Miercuri, 26 Aprilie 2017
elvissb, utilizator
Cel mai recent răspuns: elvissb , utilizator 21:33, 10 Septembrie 2018
Bună ziua. Dacă soția nu este de acord cu divorțul puteți investi instanta cu o acțiune de divort. Asta e singura varianta de a divorța în aceste condiții. alina_stancu@yahoo.com
va multumesc
Ultima modificare: Luni, 10 Septembrie 2018
elvissb, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cu cetatean strain iuscivile iuscivile Buna ziua, Am urmatoarea speta: Un prieten cetatean roman a cunoscut o fata din Filipine. Sunt intr-o relatie de o luna dar a aparut o problema, si anume ... (vezi toată discuția)
Scenarii divort verax4me verax4me Buna ziua, va rog a ma sfatui cu privire la un iminent divort; nu intru in prea multe detalii si incerc sa fiu cat mai succint ! Am fost casatorit inainte si ... (vezi toată discuția)
Salut, am o situtie mai deosebita, m-am casatorit cu o filipineza ... elvissb elvissb salut,am o situtie mai deosebita,m am casatorit cu o filipineza in Filipine in 2018 ,fiind gravida(probabil cu mine,nu stiu nici acum daca este sau nu copilul ... (vezi toată discuția)