Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcare care ingusteaza calea de acces la locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcare care ingusteaza calea de acces la locuinta

Ce poți face atunci , când te trezești că vecinii tai construiesc o parcare proprie ingustand calea de acces către locuinta proprie cu un autovehicul mai mare gen camion
Buna seara,
Daca nu va intelegeti civilizat ca vecini va adresati instantei de judecata!
Mulțumesc pentru răspuns ,dar cei din administrația locală pot sa aprobe construirea parcării respective??
:rtfm:Interventie moderator
Am rugamintea sa ramaneti la topicul de aici si sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema ( pct.3.3 din Regulament)
In situatia in care mai aveti nelamuriri/intrebari suplimentare, aveti posibilitatea sa continuati discutia folosind optiunea " raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
Cetățean nemultumit a scris:

Parcarea o construiește pe domeniul public în fața casei sale

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Adresati-va proprietarului terenului pe care construieste (primaria).
Adresati-va disciplinei in constructii.

Cetățean nemultumit a scris:

Mulțumesc frumos