avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcare care ingusteaza calea de acces la locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcare care ingusteaza calea de acces la locuinta

Ce poți face atunci , când te trezești că vecinii tai construiesc o parcare proprie ingustand calea de acces către locuinta proprie cu un autovehicul mai mare gen camion
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 00:22, 28 Aprilie 2017
Buna seara,
Daca nu va intelegeti civilizat ca vecini va adresati instantei de judecata!
Mulțumesc pentru răspuns ,dar cei din administrația locală pot sa aprobe construirea parcării respective??
:rtfm:Interventie moderator
Am rugamintea sa ramaneti la topicul de aici si sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema ( pct.3.3 din Regulament)
In situatia in care mai aveti nelamuriri/intrebari suplimentare, aveti posibilitatea sa continuati discutia folosind optiunea " raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
Cetățean nemultumit a scris:

Parcarea o construiește pe domeniul public în fața casei sale

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Adresati-va proprietarului terenului pe care construieste (primaria).
Adresati-va disciplinei in constructii.

Cetățean nemultumit a scris:

Mulțumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Condamnat la o pedeapsa cu executare-urmarire interpol? cristy444 cristy444 Buna seara va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri. Sunt condamnat la 3 ani si 1 luna cu executare si sunt plecat in anglia de 2 ani si nu vreau sa ma predau ... (vezi toată discuția)
conducere cu numere rosii expirate-anulare permis conducere? neamtumircea12 neamtumircea12 Am fost identificat in trafic cu numere expirate la autoturism cu o zi fata de data de pe dovadi si aceasta datorita faptului ca de la cumparator am primit si ... (vezi toată discuția)
Art 316 alin (1)- ce inseamna declinarea competentei ? lazarescupaul lazarescupaul am primit o hotarire artt 316 alin.1 ce inseamna declinarea competentei (vezi toată discuția)