avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta Bucuresti-Ilfov
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta Bucuresti-Ilfov

Buna ziua! Am o gramada de magazine care sunt construite dupa marginea Bucurestiului. Daca ma nevoie sa ma duc de exemplu la Carefour Militari, Hornbach din Militari

sau Leroy Merlin ,

si sunt din Bucuresti, trebuie sa platesc rovinieta?
Din cate cunosc eu ( caz identic cu cel prezentat ) deplasarea pe drum in afara localitatii necesita rovinieta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovigneta ilfov Kappan Kappan Buna ziua ! Am o intrebare , daca masina este inmatriculata in ilfov , trebuie sa platesc rovinieta daca nu ies cu ea din zona de acoperire a Bucurestiului si ... (vezi toată discuția)
Pot parasi localitatea de domiciliu pentru... Alexandru0312 Alexandru0312 Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie. Nu imi este clar daca in urmatoarea situatie pot parasi legal localitatea. Socrii mei locuiesc ... (vezi toată discuția)
Amenda rutiera gropita gropita Buna ziua, Vin cu o intrebare, in speranta ca cineva cunoscator imi poate raspunde. Desi nu am permis de conducere, detin o masina. Legatura intre ... (vezi toată discuția)