Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Desmostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Desmostenire

Am un băiat din prima căsătorie de 24 ani ,iar din căsătoria a doua tot un băiat de 9 ani eu iam plătit pensie alimentara timp de 12 ani de când a inplinit 18 ani nu îmi da nici măcar un telefon după divorț am lăsat și jumătatea mea de apartament băiatului doar verbal ,cu actuala soție care am al doilea băiat am construit o casa și as vrea sa nu intre în posesia nici unui bun .Ce pot sa fac ca băiatul din prima căsătorie să nu aibă nici un drept.?
~ Conținut șters la cerere ~