Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua - divort rapid din strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua - divort rapid din strainatate

Sunt căsătorită in Romania dar eram separați de trei ani eu acum locuiesc în Germania și vreau sa divorțez de el dar acum iubitu meu care sunt cu el vrea sa ne căsătorim cum pot face sa divorțeze intro luna pentru că el este cetățean străin

Va rog sa mă ajuți să îmi spuneți cum pot sa divorțez mai repede pentru că eu in Romania nu pot merge
gi-jane2, moderator
Se poate cu avocat sa va reprezinte daca aveti acte de resedinta in strainatate.

Av. Claudiu Lascoschi
Baroul Bucuresti

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Bună ziua. Nu puteți obține divorțul asa repede decât dacă amândoi soții sunteți de acord cu acest lucru. Pentru a nu va deplasa personal în tara trebuie sa faceți dovada ca aveți reședință în străinătate și veți putea fi reprezentata prin avocat. Av Stanciu Alina ( București)