Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportul Z
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportul Z

Buna ziua.Am o nelamurire: raportul Z il scot numai la sfarsitul zilei cand am incasari sau in fiecare zi, adica si atunci cand nu am incasat nici un ban.Precizez ca desfasor comert ambulant si ca nu in fiecare zi am vanzari. Iar daca nu am scos raportul Z si in zilele cu incasari zero, cum pot remedia situatia sau cat de grav este?
adina30iulia a scris:

Buna ziua.Am o nelamurire: raportul Z il scot numai la sfarsitul zilei cand am incasari sau in fiecare zi, adica si atunci cand nu am incasat nici un ban.Precizez ca desfasor comert ambulant si ca nu in fiecare zi am vanzari. Iar daca nu am scos raportul Z si in zilele cu incasari zero, cum pot remedia situatia sau cat de grav este?

Conform legii trebuie scos in fiecare zi la sfirsitul zilei.Daca a-ti scos total raport Z la sfirsitul fiecarei luni consider ca nu este atit de grava situatia...:)