avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportul Z
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportul Z

Buna ziua.Am o nelamurire: raportul Z il scot numai la sfarsitul zilei cand am incasari sau in fiecare zi, adica si atunci cand nu am incasat nici un ban.Precizez ca desfasor comert ambulant si ca nu in fiecare zi am vanzari. Iar daca nu am scos raportul Z si in zilele cu incasari zero, cum pot remedia situatia sau cat de grav este?
Cel mai recent răspuns: jarda rodica , utilizator 18:35, 20 Septembrie 2009
adina30iulia a scris:

Buna ziua.Am o nelamurire: raportul Z il scot numai la sfarsitul zilei cand am incasari sau in fiecare zi, adica si atunci cand nu am incasat nici un ban.Precizez ca desfasor comert ambulant si ca nu in fiecare zi am vanzari. Iar daca nu am scos raportul Z si in zilele cu incasari zero, cum pot remedia situatia sau cat de grav este?


Conform legii trebuie scos in fiecare zi la sfirsitul zilei.Daca a-ti scos total raport Z la sfirsitul fiecarei luni consider ca nu este atit de grava situatia...:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se scoate "z" la sfarsitul zilei, daca nu au avut loc incasari ?? florin89 florin89 Buna seara, Am o nelamurire. Este vb despre un magazin (comert cu amanuntul). Astazi nu a avut incasari. Trebuie scos \"Z\" pe ziua de astazi ? Sau care e ... (vezi toată discuția)
Raport z scos gresit crina_nita87 crina_nita87 Buna ziua, am uitat sa scot raportul z la sfarsitul unei zilei de lucru,a doua zi la prima ora am batut un bon fiscal fara sa imi dau seama ca in ziua ... (vezi toată discuția)
De curand am achizitionat o casa de marcat, a fost fiscalizata dar nu o folosesc! lavih lavih Buna ziua,va rog frumos ajutati-ma in urmatoarea problema: Domeniul de activitate a firmei este Repararea echipamentelor electronice si optice.Mentionez ca ... (vezi toată discuția)