Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... libere peste norma luni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

libere peste norma luni

Lucram in schimburi si liberele peste norma luni se cer pe grafic la inceputul luni,iar daca schimbam liberul angajatorul spune ca nu mai aparem cu luna intreaga la stagiu de cotizare la casa pensiei.E posibil asa ceva?

Subsemnatul ________________________________________ angajat la ___________ in Departamentul_______________ cu nr. marca __________ va rog sa-mi aprobati schimbarea liberului aferent lunii ___________ din data de ______________ in data de _____________ pentru rezolvarea unor probleme personale.
Am fost informat ca plata generata de modificarea liberului se va efectua in luna urmatoare, si de asemenea, imi asum faptul ca in luna ______________ anul ________ stagiul de cotizare la Casa de Pensii nu va fi complet.