Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe masina

Buna seara. Am si eu o intrebare , am cumparat o masina in luna noiembrie 2016 si iam scos doua rânduri de nr. rosii (unul fiind scos deja de proprietarul anterior), in luna ianuarie am fost la primărie cu fiscalul de la primul proprietar sa o trec in evidență în vederea inmatricularii. Acum nelămurire mea este: de când plătesc impozit?de la data scoaterii nr. rosii sau de la data imatricularii definitive ? Va multumesc anticipat.
Platiti impozit pe autoturism incepand cu 1 ianuarie 2017.