Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Istoria extrem de scurta a medicinii
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Istoria extrem de scurta a medicinii

2000 I.Ch .: Ia , si mananca aceasta radacina .
1000 D.Ch.: Radacina aceea este un lucru pogan .Mai bine roaga-te .
1850 D.Ch: Rugaciune este spiritism , mai bine bea un elixir .
1940 D.Ch: Elixirul este ulei de sarpe , nu face bine . Ia aceasta pastila ..
1985 D.Ch .:Pastila nu are nici un efect , mai bine ia antibiotice .
2009 D.Ch: Antibioticele nu sunt naturale . Mai bine ia , si mananca acesta radacina .
Foarte interesanta si amuzanta aceasta scurta istorie a medicinei!=D>=D>
Nu in 1985 s-a inventat antibioticul.Fleming l-a descoperit in sec. XX.
avocatsilaghi1 a scris:

Nu in 1985 s-a inventat antibioticul.Fleming l-a descoperit in sec. XX.

Da,intr-adevar antibioticul a fost descoperit in 1928,ceea ce are ce aici nu are prea mare importanta,avand in vedere ca @handsu a postat aceasta scurta...istorie in scop de amuzament si nu unul strict stiintific.
Apropo,1985 este tot in sec.XX.:D