Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Reintregirea familiei dintre un cetatean roman si o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Reintregirea familiei dintre un cetatean roman si o cetateana din Bolivia( in Bolivia nu este ambasada sau consulat roman)

Sunt cetatean roman cu rezidenta in bolivia si sunt casatorit cu o cetateana din Bolivia(casatoria legala a avut loc in spania in anul 2008).Avem 2 copii un baiat si o fata.Baiatul este nascut in Spania in anul 2006 iar fata in 2015 in bolivia.Datorita unor dificultati legale pe care le am avut in spania in momentul anterior calatoriei si urgentei situatiei am hotarat sa ii intocmesc certificat de nastere bolivian baiatului ca sa putem calatori mai repede in Bolivia.Fata fiind nascuta ulterior pe teritoriu bolivian are lafel certificat de nastere bolivian.
Doresc sa calatoresc cu ei in Romania si as vrea sa stiu ce pasi trebuie sa urmez ca sa putem calatori cu totii in Romania.
Va multumesc anticipat.
Catalin Vasile Gegea
Buna cum pot face rentregirea familii in spaniea find cetateanca al moldovei si sotu cetățean român si unde tot sa ma informez

Emilia munteanu, utilizator