Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordarea concediului de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordarea concediului de odihna

Buna ziua ,am o intrebare dupa cate luni de la angajare se poate acorda concediul de odihna?
Codul Muncii nu mai reglementeaza acordarea CO dupa desfasurarea unei anumite perioade de timp lucrata.

Prin urmare, va puteti lua CO si dupa o luna de zile, insa acesta se va acorda proportional cu durata efectiv lucrata.