Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie acordare pensie anticipata partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie acordare pensie anticipata partial

1.contractul de munca inceteaza din data deciziei de pensionare anticipat ?

2. un salariat mai poate lucra in sistem privat dupa pensionare anticipata ?
1. C.i.m. inceteaza de drept la data comunicarii deciziei de pensionare în cazul pensiei anticipate parţiale.

2. O persoana pensionata anticipate partial nu poate cumula pensia cu veniturile din salariile , indifferent de domeniul; de activitate, privat sau public.