avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inaintarea demisiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inaintarea demisiei

Buna ziua! Daca doresc sa imi inmanez personal demisia sefului, cum pot afla daca acesta mi-a înregistrat-o? Îmi este teama ca el va amâna acest lucru si astfel voi intra in preaviz mai tarziu
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:05, 17 Mai 2017
Solicitati sa vi se dea numar de inregistrare la in exemplar care va ramane la dvs.
Ca sa inteleg, sa ii dau sefului doua exemplare ale demisiei, una care ramana el si alta pe care sa scrie numărul de înregistrare?
Intr-adevar, ati inteles corect ..... asa veti avea dovada ca vi s-a inregistrat demisia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie cintus cintus Buna seara, Vreau sa imi schimb locul de munca. In cazul in care nu ma inteleg cu angajatorul pentru desfacerea contractului cu litera b voi depune demisie. ... (vezi toată discuția)
Demisie........ajutor!!! adriana_elena adriana_elena Buna ziua.Lucrez la un SRL dar eu nu am semnat nici un contract.Am fost la ITM sa vad daca este inregistrat iar cei de acolo mi-au zis ca este inregistrat.Deci ... (vezi toată discuția)
Demisie-concediere flo1982 flo1982 Buna ziua, Cu o rugaminte, va rog sa mi spune-ti in cazul in care eu am facut cererea de demisie, semnata dar nu am si eu o copie se poate lua in ... (vezi toată discuția)