Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inaintarea demisiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inaintarea demisiei

Buna ziua! Daca doresc sa imi inmanez personal demisia sefului, cum pot afla daca acesta mi-a înregistrat-o? Îmi este teama ca el va amâna acest lucru si astfel voi intra in preaviz mai tarziu
Solicitati sa vi se dea numar de inregistrare la in exemplar care va ramane la dvs.
Ca sa inteleg, sa ii dau sefului doua exemplare ale demisiei, una care ramana el si alta pe care sa scrie numărul de înregistrare?
Intr-adevar, ati inteles corect ..... asa veti avea dovada ca vi s-a inregistrat demisia.