avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Scap de creditori prin divort
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Scap de creditori prin divort

Prin divort la notar si stabilire pensie de intretinere in cuantum mare ce mai pot face creditorii Giranti nu sant.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:46, 17 Mai 2017
Cati copii aveti? Bunuri aveti ?
2 copii sub 10 ani.credit luat cu buletinul fara giranti fara garantii.Nu am nimic pe numele meu
Pensia cuvenita pt 2 copii e de maxim 1/3 din salariu, puteti avea poprire pe diferenta de pana la 1/2 din salariu.
Cautati alte cai de rezolvare, poate dreptul creditorului de a cere executarea dvs silita, e prescis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara sau executare firme recuperari creante alexica alexica am 2 popriri la servici pe jumatate din salariu.pe numele meu nu am nimic sant casatorit am 2 copii de 2 respectiv 4 ani .creditele sant de nevoi personale ... (vezi toată discuția)
Poprire pentru pensie de intretinere gabaf gabaf In cazul divortului pronuntat la notar dupa cite luni poate merge fosta sotie la un executor judecatoresc ptr a-mi pune poprire pe salariu ptr pensia de ... (vezi toată discuția)
Proprire salariu- cuantum cat platesc si pensie Cristian-1018 Cristian-1018 Buna ziua, Am următoarea problema pe care sper sa mă puteți ajuta sa o rezolv: - am 2 propriei pe contul de salariu la doua bănci pentru doua credite ... (vezi toată discuția)