Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratie bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratie bloc

Suntem asociacie de proprietari, nu avem presedinte ales iar administratora nu are CIM incheiat, chitantele sunt obisnuite, fara adresa si CIF sau CUI, cât de valabile sunt? Se refuză incheierea CIM, iar mai nou sumele destinate adm+femeia de serviciu nu mai sunt trecute pe lista de plati-dandu-le banii in mână, cât de legal este?
e haos la dumneavostra ...
Cui ne putem adresa?
Va puteti adresa doar proprietarilor si constituiti un comitet executiv, cu un presedinte, incheiati contract de munca pentru administrator, care se vede ca este si contabil si casier si implicit gestionar (de fonduri banesti).
Daca nu vreti un administrator, exista la primarie acest serviciu, va poate face contabilitatea si casieria, dar de treburile gospodaresti tot proprietarii prin comitetul executiv sunt responsabili.