Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Mutare copil din Polonia in Romania
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Mutare copil din Polonia in Romania

Buna seara,

Vreau si eu sa va intreb ceva, din pacate nu am gasit mai multe resurse la dispozitie, doar franturi.
As dori sa transfer un copil din Polonia in Romania. Copilul a terminat gradinita acolo si mama lui si eu dorim sa o aducem in Romania de tot dar ea nu stie nici limba romana si nici engleza, doar poloneza.
Initial normal ca ne-am gandit la o scoala poloneza dar nu am gasit in Bucuresti nimic de acest fel.
Cum putem proceda, statul pe bara o perioada pana invata bine romana, sau poate fi ajutata de cineva direct la scoala? (am inteles ca ar fi o lege europeana similara cu ce am zis aici)
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~