Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dizolvare societate cf art 237din Legea 31/1990
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

dizolvare societate cf art 237din Legea 31/1990

Buna ziua,

Va rog din suflet sa ma ajutati...
Am o mica societate care din pacate a expirat sediul. De la banca am aflat ca societatea este dizolvata, eu nestiind nimic.. am verificat pe site-ul tribunalului si acolo am vazut ca din ianuarie anul acesta societatea figureaza ca dizolvata la cererea Registrului Comertului. In toata aceasta perioada eu am depus declaratii, am platit, am lucrat normal.

Ce trebuie sa fac pentru a reveni la normal??
Mentionez ca am prelungit sediul, totul este in regula la Registrul Comertului.

Multumesc mult!!!
Trebuie vazute date concrete, termenele daca s-au implinit sau nu, si alte elemente, insa in principiu si in anumite conditii se poate contesta masura. Sfatul meu este ca luni la prima ora sa mergeti la biroul juridic de la ONRC si sa vedeti despre ce este vorba, si tot acolo veti primi si lamuriri la obiect. Nu mai pierdeti vremea cu alte surse de informare.