Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... declaratia 010
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

declaratia 010

Asociatiile care nu au depus decl 020 in 2016 (am facut decl 020 la infintarea asoc ) au primit amenzi ? Ce ordin al MF solicita aceasta decl si care este amenda ? Mai pot face ceva ca sa elimin amenda ? Va multumesc.
Am studiat ordinul anaf si am ajuns la concluzia ca trebuie depusa decl 010 ptr an '16 cu activarea platitor de profit (cu toate ca asoc de propr. este nonprofit ) iar apoi depusa decl 101 (evident ca este depusa cu intarziere ) . La decl 101 nu stiu pe ce nr. rand declar venit -chelt chirie . l-am decl pe venit-cheltuieli din exploatare.