Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drept de vizita prin ordonanta presedintiala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drept de vizita prin ordonanta presedintiala

Am obtinut dreptul de vizita printr-o ordonanta presedintiala si nu mi se respecta hotararea care mi s-a dat,ce pot face,unde ma pot adresa ?
Pe ce perioada este valabila ordonanta presedintiala,precizez ca am o cerere de reancredintare minor pe rolul judec. craiova
Va multumesc.
Nu.Momentan , exista o separatie in fapt a celor doi soti , drepturile cu privire la cresterea copilului nu sunt afectate.

Si pe perioada divortului veti putea pastra legatura cu propriul copil.
dar dupa divort imi mai pot vizita copilul ori de cate ori voi veni in tara? va spun asta fiindca incearca pe orice cale sa nu-mi arate copilul si sa dovedeasca faptul ca eu nu vreau sa-l mai vad
La divort solicitati dreptul de vizita al minorului. Si astfel , mama acestuia nu va poate interzice sa-l vedeti.
Intre timp pastrati-va dovezile ca i-ati virat bani si i-a ridicat.Va vor fi de ajutor ca probe in proces