Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum pot sa obtain o carry de identitate provizorie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum pot sa obtain o carry de identitate provizorie romanesdca

Sint cetacean roman si britanic care locuiedye in anglia . Nu mai posed nici un act de identitate romanesc validsi mici certificate de mastered romanesc. Singurul document romanesc e certificate de casatotie autentificat romanesc. Toate accelerated Romanesti de identitate sint expirate. Ce trebuie sa fac pentru a obtine o carte de identitate ori passport romanesc?

Multe multumiri
Sandra
Nu aveti acte de identitate britanice?
Sunteti nascut in Romania sau unul dintre parinti este roman?
Puteti solicita eliberarea unui duplicat al certificat de nastere romanesc la starea civila a primariei care l-a eliberat sau transcris. Apoi puteti solicita eliberarea unei carti de identitate provizorii romanesti si ulterior pasaport romanesc.
cel mai bine ar fi sa solicitati un pasaport CRDS.