Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am găsit mașina lovită în parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am găsit mașina lovită în parcare

Am găsit mașina lovită în parcare, nu am dovezi sau martori, în schimb bănuiesc că mașina din partea dreapta a locului meu de parcare ar fi vinovată deoarece și aceasta este zgâriată și cam coincid zgârieturile cu ceea ce am eu pe mașina. Am luat legătura cu proprietarul respectiv pe care l bănuiesc și a negat totalmente orice implicare. Am mers la poliție pentru a obținerea autorizației de reparație și am prezentat câteva poze polițistului care a afirmat că nu va recunoaște nici la sediul poliției când va fi chemat iar pe bănuieli nu se merge. Întrebarea este dacă înainte de a merge în instanță, exista posibilitatea de a face o expertiza autorizată ambelor mașini ?!
Puteti realiza expertiza vehiculului dv,dar nu detineti calitatea sa impuneti expertiza unui tert
Numai autoritatile in drept pot dispune executarea unei expertize tehnice
Verificati daca in zona nu exista sistem de supraveghere care eventual sa fi inregistrat evenimentul