Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare

Buna ziua , va rog sa imi da-ti un raspuns , in urma cu 6 ani parintii mei au decedat ,suntem 8 frati , am facut succesiunile dupa decesul lor , unul dintre frati a lasat sa locuiasca un nepot (adica baiatul surorii ) acol in apartament dupa un timp i-a facut si buletinul pe adresa apartamentului , nepotul ne tot spunea sa nu-l vindem cu motivul ca vrea el sa-l cumpere , au trecut atatea ani el nu lucreaza , intretinerea nu o plateste , chiar ia spus o sora sa isi plateasca apa ptr ca nu a platit de 10 luni si atunci acest nepot a inceput sa o injure si sa-i adreseze cuvinte jignitoare , cum putem sa-l scoatem de acol pe acest nepot el ne tot spune ca nu putem sa-l scoatem pentru ca el are mutatia pe acel apartament ,mentionez ca nici mama lui numai vrea sa-i cedeze partea ei din acea succesiune pentru ca a amenintat-o si a injurat-o, va rog daca pute-ti sa ne ajutati cu un raspuns, va multumesc
Trebuie sa promovați o acțiune de evacuare, în instanta. Asta e singura posibilitate de a-l da afara din imobil.
Va multumesc !