avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Numele altei firme in reclama mea
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Numele altei firme in reclama mea

Buna ziua.
Doresc sa fac reclama la o firma pe care o detin.
As dori sa stiu am dreptul de a face public numele altei firme , in reclama noastra
Mai exact, reclama va fi ceva de genul
,,...ne gasiti pe strada X , langa floraria Y , si cabinetul Z....,,

Astept raspunsul dvs.
Cu respect, va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 10:26, 22 Iunie 2017
Buna ziua, daca aveti acceptul florariei y si a cabinetului z nu ar trebui sa fie nici o problema. De fapt, cu reclama platita de dumneavoastra, ii promovati indirect si pe vecini. Mentionarea strazii este ok.Toate cele bune!
Ultima modificare: Joi, 22 Iunie 2017
REINVENT CONSULTING, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept civil-mosteniri,drept de proprietate,etc mi_kikol mi_kikol Sa presupunem ca personajul X,casatorit cu persionajul Y,are un copil,C1.Personajul X divorteaza,se casatoreste cu personajul Z,si are un alt copil,C2.In ... (vezi toată discuția)
Greseala proces verbal Mert Mert Buna seara, azi aflandu ma la un spital din municipiu am efectuat din greseala un viraj la dreapta pe o strada cu accesul interzis fara sa stiu deoarece ... (vezi toată discuția)
Problema inmatriculare masina la serviciul inmatriculari catalins2 catalins2 Buna Seara , am o mica problema ..am cumparat o masina din bucuresti , am reusit sa-i fac r.a.r in bucuresti dupa care am ajuns acasa in iasi , am achitat ... (vezi toată discuția)