Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Numele altei firme in reclama mea
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Numele altei firme in reclama mea

Buna ziua.
Doresc sa fac reclama la o firma pe care o detin.
As dori sa stiu am dreptul de a face public numele altei firme , in reclama noastra
Mai exact, reclama va fi ceva de genul
,,...ne gasiti pe strada X , langa floraria Y , si cabinetul Z....,,

Astept raspunsul dvs.
Cu respect, va multumesc anticipat.
Buna ziua, daca aveti acceptul florariei y si a cabinetului z nu ar trebui sa fie nici o problema. De fapt, cu reclama platita de dumneavoastra, ii promovati indirect si pe vecini. Mentionarea strazii este ok.Toate cele bune!
REINVENT CONSULTING, Consilier juridic