avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu firma in apartament
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu firma in apartament

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca intr-un apartament este posibil sa aiba sediul doua firme,fara a desfasuta activitate in acel apartament.Mentionez ca apartamentul are o suprafata de 38 mp.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Asa cum vi s-a raspuns anterior, daca aveti 2 camere spre exemplu, pot functiona 2 firme. Sediul se va identifica separat, camera nr. 1 si camera nr. 2 - conform planului apartamentului. ( in general nu este solicitat de ONRC, dar asa este corect ).
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social a_e_andronic a_e_andronic Buna zua. Va rog sa-mi spuneti intr-un apartament de 2 camere cate firme pot avea sediul social? Conteaza daca aceste firme au aceiasi (sau diferiti) ... (vezi toată discuția)
Sediu social comun pt 2 firme ContSters56412 ContSters56412 Buna ziua. Am urmatoarea problema: Doresc sa imi stabilesc sediul social intr-un apartament inchiriat, am acordul proprietarului, dar fostul chirias inca ... (vezi toată discuția)
Calculul intretinerii liftului simona simona  simona simona Buna ziua! sint nelamurita si necunoscatoare intr-o problema.Locuiesc intr-un ap. cu o camera de 38 mp. la parterul unui bloc.de 8 etaje. Sint separata cu ... (vezi toată discuția)