Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Transfer indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Transfer indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Am un copil de 3 luni nascut in Romania pt care primesc indemnizatie pt o perioada de doi ani. Sotul lucreaza in Anglia si doresc sa plec la el cu copilul. Pot cere transferul indemnizatiei de crestere copil din Romania in Anglia pentru perioada ramasa pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului?
Va multumesc.
Nu se poate efectua asa ceva .

Daca parasiti tara , atunci plata indemnizatiei pentru CCC se va suspenda.