Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Preschimbare actele de înregistrare la Registrul ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Preschimbare actele de înregistrare la Registrul Comerțului

Ati publicat un articol cu acest titlu , prin care toate firmele si PFA vor trebui sa isi schimbe actele de inregistrare la ONRC.
Intrebarea este:
- cabinetele medicale individuale functioneaza in prezent cu un act de inregistrare in Registrul Unic al Cabinetelor Medicale si cu CUI dat de MFP. Ele nu sunt inregistrate in prezent in Registrul Comertului

Se aplica prevederile mentionate si pentru Cabinetele Medicale Individuale (CMI)?

Multumesc,
Octavian Citu
Mai aveti putintica rabdare sa se faca 7 iulie, caci pana acum nici ei nu sunt lamuriti. Credeti ca schimbarea o sa se faca intr-o zi si nu apucati sa va incadrati in timp? Vara o sa fie lunga..