Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... punctaj suplimentar pentru grupa
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

punctaj suplimentar pentru grupa

punctajul majorat cu 50% pentru perioada cand s-a lucrat in grupa I de munca se acorda pentru intreaga perioada cand s-a lucrat in aceasta grupa ?
Presupun ca va referiti la prevederile O.U.G. nr. 209/2008, act normativ care a modificat prevederile Legii nr. 19/2000 si a pus in acord dispozitiile O.U.G. nr. 100/2008 cu cele ale Legii nr. 218/2008.

Indiferent de prevederile legale sub imperiul carora vi s-au deschis drepturile la pensie, punctajul pentru activitatea desfasurata in grupe de munca se acorda pentru intreaga perioada.

Daca doriti sa cititi mai multe, accesati "cuvinte cheie" si tag-ul "activitate desfasurata in grupe de munca".

Consilier juridic,
Gabriela Pintea