avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere magazin alimentar de la parterul blocului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere magazin alimentar de la parterul blocului

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Parintii mei locuiesc la bloc, etaj 1, si au semnat pt deschiderea unui magazin alimentar la parter.
Nu stiu exact ce au voie sa vanda, dar tigarile, bautura, si cafeaua la pahar au sters linistea de care aveau parte pana acum. Galagie pana la ore inaintate, fum de tigara de nu mai poti tine un geam deschis.
Intrebarile mele ar fi:
Cum pot sa retrag acel acord, acea semnatura?
Ce demersuri ar trebui facute pt a inchide acest magazin, aceasta sursa de poluare fonica, dar si a aerului?
Va multumesc frumos anticipat.
Cel mai recent răspuns: Florinji , utilizator 11:15, 1 Iunie 2017
Acordul pentru deschidere punct de lucru este ireversibil
Eventual autoritatile competente-in cazuri motivate pot dispune suspendarea activitatii,
retragerea autorizatiei de functionare
Daca detineti probe rezonabile care sa ateste sursa de poluare fonica, dar si a aerului,sesizati oficial autoritatile in domeniu=autoritatea de sanatate publica,garda de mediu,
politia
Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema magazin de cartier Kaszy Kaszy Salut Stand la parter-ul unui bloc si avand un magazin de cartier, perete in perete si in fiecare vara am aceleasi probleme. Prima problema si cea mai ... (vezi toată discuția)
Poluare sonora si poluarea aerului IlieMobre IlieMobre Locuiesc la etajul 2 intrun bloc din ultracentrul muncipiului Cluj Napoca . Geamurile dau inspre o curte interioara extrem de linistita . Zillnic sunt deranjat ... (vezi toată discuția)
Fum tigara de la vecini Xerxes77 Xerxes77 Buna ziua. Locuiesc intr-un bloc cu 4 etaje, o singura scara. La etajul de deasupra, un vecin fumeaza zi si noapte, pe balcon. E la el in casa, si nu prea, ... (vezi toată discuția)