Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere magazin alimentar de la parterul blocului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere magazin alimentar de la parterul blocului

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Parintii mei locuiesc la bloc, etaj 1, si au semnat pt deschiderea unui magazin alimentar la parter.
Nu stiu exact ce au voie sa vanda, dar tigarile, bautura, si cafeaua la pahar au sters linistea de care aveau parte pana acum. Galagie pana la ore inaintate, fum de tigara de nu mai poti tine un geam deschis.
Intrebarile mele ar fi:
Cum pot sa retrag acel acord, acea semnatura?
Ce demersuri ar trebui facute pt a inchide acest magazin, aceasta sursa de poluare fonica, dar si a aerului?
Va multumesc frumos anticipat.
Acordul pentru deschidere punct de lucru este ireversibil
Eventual autoritatile competente-in cazuri motivate pot dispune suspendarea activitatii,
retragerea autorizatiei de functionare
Daca detineti probe rezonabile care sa ateste sursa de poluare fonica, dar si a aerului,sesizati oficial autoritatile in domeniu=autoritatea de sanatate publica,garda de mediu,
politia
Va multumesc frumos.