Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... am gemeni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

am gemeni

buna ziua,dupa 9 luni de munca am nascut 2 gemeni si de la stat nu primesc decit alocatia.M-am reintors la munca si am cerut cele 2 ore de alaptat iar drept recompensa patronul mi-a facut contract de 6 ore desi aveam de 8 ore.Totusi ma munceste 8-10 ore si mi-a mai zis ca de nu imi convine sa imi dau demisia ca si asa a platit 3 luni concediul maternal din buzunarul lui.Ce pot face, ca are oameni la ITM.
Ati depus sesizare la ITM ? ... faptul ca "are oameni la ITM" nu cred ca impiedica depunerea unei astfel de sesizari .... sau puteti sesiza Inpsectia Muncii/Ministerul Muncii - foruri superioare ITM-ului.