Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcare in fata casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcare in fata casei

Buna ziua. Sunt din Constanța și am cumparat o casa de curând cu deschidere teren de 6,7m și am probleme cu vecinii de la blocurile de vizavi care parchează in fata casei (strada) și nu am loc unde sa parchez mașina. Am o poarta și o poarta de intrat cu masina dar pe care nu o pot deschide ca nu lăsa destul loc ci care larcheaza in fata. Știu că strada este loc public strada dar nu se poate sa parchezi​ in fata porții altcuiva. Trotuarul este de maxim 1 m. Întrebarea mea este daca pot face ceva legal fara certuri sa pot parca și eu că deschiderea nu permite parcarea și altor mașini. Va mulțumesc.
Inscriptionati pe exteriorul gardului proprietatii "Garaj,nu blocati accesul ! "