Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație creștere copil

Banii câștigați din participarea în calitate de președinte secție de votare la alegerile electorale stau la baza calculului indemnizației pentru creșterea copilului?
Cel mai bine intrebati la AJPIS, intrucat nu se incadreaza in : veniturile din salarii şi asimilate salariilor, din activităţi independente şi din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură prevăzute la art. 2 alin. (1) definite la art. 67, art. 76 alin. (1) şi (2) şi art. 103 din Legea nr. 227/2015 - Codul fiscal.