Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... TEREN PROPRIETATE IAR CONSTRUCTIA DE PE ACESTA NU
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

TEREN PROPRIETATE IAR CONSTRUCTIA DE PE ACESTA NU

Buna ziua. Detin un teren achizitionat anul acesta care la momentul vanzarii era deja o constructie pe el intabulata cu acte in regula iar vanzatorul a promis ca o va vinde separat si pe aceasta lucru care nu s-a intamplat.
Ce pot face in acest caz: pot cere o chirie pe aceasta constructie,pot cere eliberarea terenului? VA MULTUMESC
In contractul de vanzare-cumparare al terenului se mentioneaza ceva despre aceasta constructie? Ati avut vreo promisiune de vanzare-cumparare pentru constructie? Ati cedat dreptul de superficie?