Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poti lucra simultan in cadrul a doua societăți?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poti lucra simultan in cadrul a doua societăți?

Momentan sunt angajatul unei firme, si beneficiez de concediu medical.
Pana la finalizarea termenului concediului medical, pot sa lucrez in cadrul altei societăți, cu un contract pe perioada nedeterminata?
Chiar daca legislatia nu prevede expres o asemenea interdictie, incapacitatea temporara de munca nu inseamna ca pentru un angajator nu pot muncii , iar pentru altul da.

Incapacitatea temporara de munca insemna ca pentru o anumita perioada de timp acea persoana nu poate munci la niciun angajator.