avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Emitere bon fiscal/factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Emitere bon fiscal/factura

Am si eu o nelamurire.O agentie imobiliara poate emite factura sau bon fiscal in urma comisionului pe care il solicita ca intermediere la vanzarea/cumpararea unei locuite?
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 17:54, 10 Iunie 2017
Daca nu s-a modificat ceva peste noapte, emiterea facturii si a bonului fiscal sunt obligatorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Penalizari la o conventie de prestari servicii adi1970 adi1970 am semnat o conventie de prestari servicii - intermediere pentru cumparare cu o agentie imobiliara la data de 1 sept. 2007. Pentru neplata la termen a ... (vezi toată discuția)
Chitanta sau bon fiscal in cazul agentilor imobiliari imobiliare imobiliare Agentii imobiliari pentru comisionul incasat trebuie sa elibereze bon fiscal sau factura + chitanta insotite de un contract de prestari servicii, in cazul unei ... (vezi toată discuția)
Problema comision agentie imobiliara bodom bodom Ma confrunt cu o problema legata de plata unui comision catre o agentie imobiliara. Am achizitionat un apart prin intermediul unei agentii imobiliare, cu care ... (vezi toată discuția)