avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amanare Curtea de Apel ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amanare Curtea de Apel ?

Buna dimineata.Daca un proces a ajuns la Curtea de Apel pt recurs, aici se pot da si alte termene,sa mai fie si alte infatisari sau se da sentinta definitiva la prima infatisare ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 09:45, 10 Iunie 2017
De regula se judeca la primul termen .
Depinde de probele necesare, daca sutn la dosar sau nu, ce demersuri au facut partile si tot asa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curtea de apel- judecatori? sau simpli functionari? Elann Elann Buna ziua. Intr-un proces pentru drept de vizita, am ajuns la recurs la Curtea de Apel. Cererea de recurs a fost depusa in termen de 15 zile (la Curtea de ... (vezi toată discuția)
Recursul meu a fost respins Puyan Puyan am si eu o intrebare cum vine chestia asta: am facut recurs la o sentinta la acident de masina la deva si au fost 3 infatisari a ramas in pronuntare si astazi ... (vezi toată discuția)
Procuratura mai poate face ceva? ruxandra42 ruxandra42 Buna seara. Ma numesc Ruxandra si intampin urmatoarea problema, mai exact nu stiu daca sa mai stau cu sufletul la gura sau sa ma bucur. Fiica mea a facut o ... (vezi toată discuția)