Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Racordare gaze
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Racordare gaze

Suntem 2 proprietare intr-o casa. Eu sunt proprietarui etajului. Vecinul s-a racordat la gaze fara acordul meu si nici nu doreste ca eu sa ma racordez la teava lui de gaze. Exista vreo solutie ca eu sa am acces la gaze?
Racordul de gaze se face in baza unui proiect intocmit de o firma autorizata, agreata de catre firma de distributie gaze si se executa de catre o firma de montaj instalatii autorizata de catre ANRE si agreata de catre firma de distributie gaze.
Proiectantul va obtine avizele si autorizatiile necesare executie inclusiv modul de racordare la reteaua de gaze.
Nu este obligatoriu sa va racordati la teava vecinului. Puteti sa va racordati direct la magistrala de gaze conform proiectului.
Este posibil ca teava existenta, de racord, sa nu permita ca debit si racordarea dvs.