Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua.Am o problema cu cei de la kruk.In anul 2006 am contractat un credit cu buletinul de la brd in valoare de 7900 lei,am platit ratele pana in 2010 cand am ramas fara loc de munca si nu am reusit sa platesc.tot in acelas an am primit de la brd o instiintare ca in urma neplatii creditul a devenit scadent.la cateva luni am fost contactat de catre firma de recuperare eos ksi daca retin bine apoi de catre alte 2 firme care nu le mai retin numele,neluând legatura cu ei sau linistit.in acest an am fost contactat de catre cei de la kruk care m-au instiintat ca a am de plata la ei in urma cesiunii suma de 5800 lei restanta la banca fiind de 2700,ca in luna iunie sa primesc o instiintare de la executor judecatoresc ca voi fi executat silit daca nu platesc suma de 6000 lei.ce ma sfatuiti sa fac creditul fiind scadent din 2010? Multumesc anticipat
Formulaţi contestaţie la executare, în care invocaţi prescripţia dreptului de a cere executarea silită, întermen de 15 zile de la primirea somaţiei de la executor.
Multumesc mult.Dar daca nu reusesc in termen de 15 zile se mai poate face ceva?
Nu prea.