Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere

Buna seara, anul acesta, in martie am primit decizie de impunere plati anticipate pentru PFA, iar acum, dupa depunerea declaratiei 200 am primit o noua decizie de impunere tot pentru 2017, in care sunt mentionate ambele sume.
Trebuie sa platesc sumele din decizia curenta sau ambele sume?
E normal sa vina doua decizii de impunere anticipate pe un an ?
Multumesc.
Luati in calcul si platiti pentru ultima decizie primita care o anuleaza pe prima.