avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1041 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere

Buna seara, anul acesta, in martie am primit decizie de impunere plati anticipate pentru PFA, iar acum, dupa depunerea declaratiei 200 am primit o noua decizie de impunere tot pentru 2017, in care sunt mentionate ambele sume.
Trebuie sa platesc sumele din decizia curenta sau ambele sume?
E normal sa vina doua decizii de impunere anticipate pe un an ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:07, 13 Iunie 2017
Luati in calcul si platiti pentru ultima decizie primita care o anuleaza pe prima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dec 200 depun in mai Caddy23 Caddy23 Buna ziua, Este vorba de o PFA in sistem real.Dupa cate stiu dec 200 pot depune pana la sfarsitul luni mai. In acest caz cei de la finante sau eu cum o sa ... (vezi toată discuția)
Impozit pfa gabipfa gabipfa Am pfa cu venit brut estimat 2500 ron pe an trebuie sa platesc pana pe 25 martie 16% din venitul estimat prima trim , ce imi este neclar unde platesc cas 5.5% ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 LauraE LauraE Buna ziua Am o intreprindere individuala din iunie 2011. Am depus declaratia 220 privind venitul estimativ imediat dupa infiintare, am primit decizia de ... (vezi toată discuția)