Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare domiciliu minori,custodie comuna,de la un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare domiciliu minori,custodie comuna,de la un parinte la celalalt!

Buna ziua!
Sunt divortata cu 2 copii minori,custodie comuna cu domiciliul la mama.Ma intereseaza daca s-ar putea schimba domiciliul minorilor pe o perioada determinata de timp(aprox. 6 luni),de la mama la tata,deoarece voi fi plecata din tara cu serviciul.Si daca se poate in ce ar consta procedurile?Multumesc!
Ii lasati un acord tatalui in sensul asta.
Multumesc pentru raspuns!Dar daca tatal nu este de acord ce pot face?