Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare PFA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare PFA

Am inteles ca din cauza grevei nu se infiinteaza societati comerciale, dar astazi am aflat de la un prieten care a fost la o firma de consultanta ca PFA-urile s-ar infiinta.

Ma poate lamuri cineva?

Merci.
Din moment ce tot judecatorul delegat dispunde trecerea PFA-ului in Registrul Comertului, nu cred ca se infiinteaza PFA-urile.
Dipozitia de inregistrare a unui PFA este de competenta Directorilor ai ORC de pe langa Tribunal, deci prietenul d-voatsra are dreptate.