avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1098 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... La cate saptamani intri in prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

La cate saptamani intri in prenatal

Buna ziua la cate saptamani de sarcina poti ramane in prenatal?
Eu am 28 de saptamani, iar medicul a refuzat sa-mi dea adeverinta ptr concediu, zice ca el da, de la 30 de sapt, ce pot face?
Puteti sesiza Colegiul Medicilor sau Casa de Asigurari de Sanatate.
Va mulțumesc.

ngeorgiana85 a scris:

Buna ziua! La cate luni de sarcina poti ramane in prenatal?Eu am ramas insarcinata dupa 7 luni de angajare. Si mi s-a spus ca nu pot intra in prenatal la 7 luni ci mai tarziu.

Ultima modificare: Luni, 10 Februarie 2020
Dumitra Hornea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de sarcina si lauzie thea_ghi thea_ghi Buna ziua, Va rog frumos sa imi spuneti de la cate saptamani de sarcina se poate intra in concendiu prenatal conform legislatiei in vigoare. Conform ... (vezi toată discuția)
Acordarea concediului prenatal corynusha01 corynusha01 As dori sa stiu daca se poate acorda concediu prenatal de catre medicul de familie si mai devreme de 32 de saptamani de sarcina.Spre exemplu eu am 30 de ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal feherildiko feherildiko Dupa cunostintele mele legislatia prevede un total de126 de zile concediu pre- si postnatal din care 42 de zile obligatoriu postnatal. Restul de 84 de zile eu ... (vezi toată discuția)