Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... La cate saptamani intri in prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

La cate saptamani intri in prenatal

Buna ziua la cate saptamani de sarcina poti ramane in prenatal?
Eu am 28 de saptamani, iar medicul a refuzat sa-mi dea adeverinta ptr concediu, zice ca el da, de la 30 de sapt, ce pot face?
Puteti sesiza Colegiul Medicilor sau Casa de Asigurari de Sanatate.
Va mulțumesc.

ngeorgiana85 a scris:

Buna ziua! La cate luni de sarcina poti ramane in prenatal?Eu am ramas insarcinata dupa 7 luni de angajare. Si mi s-a spus ca nu pot intra in prenatal la 7 luni ci mai tarziu.

Dumitra Hornea, utilizator