Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general La ce curs euro platesc impozitul ap., la cel ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

La ce curs euro platesc impozitul ap., la cel vechi/nou?

Buna ziua,
Am facut un antecontract pe 18 august, iar contractul de vz-cump al ap. se va face pe 5 oct. La ce curs euro voi plati impozitul catre stat la cel vechi sau la cel care se va stabili la 1 oct. 2009?
impozitul se va plati la cursul de la data transferului dreptului de proprietate asupra apartamentului.
Noul curs euro se aplica de la 1 oct.2009 sau este valabil vechiul curs pana la 31 dec.?