avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general La ce curs euro platesc impozitul ap., la cel ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

La ce curs euro platesc impozitul ap., la cel vechi/nou?

Buna ziua,
Am facut un antecontract pe 18 august, iar contractul de vz-cump al ap. se va face pe 5 oct. La ce curs euro voi plati impozitul catre stat la cel vechi sau la cel care se va stabili la 1 oct. 2009?
Cel mai recent răspuns: lucylle , utilizator 12:21, 24 Septembrie 2009
impozitul se va plati la cursul de la data transferului dreptului de proprietate asupra apartamentului.
Noul curs euro se aplica de la 1 oct.2009 sau este valabil vechiul curs pana la 31 dec.?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am cumparat un ap. si firma nu doreste sa imi aplice cota tva de 5 % kanuntonline@yahoo.com kanuntonline@yahoo.com Am contractat un aparatament in apr. 2008,la suma de 1200 eur+tva mp/specificat in contract,ap.se apropie de finalizare ,,urmeaza tranzactia efectiva la notar ... (vezi toată discuția)
Diferenta tva (19% - 24%) apartament Airscape Airscape Buna ziua, Am achizitionat un apartament in curs de constructie (la data respectiva) la sfarsitul lui 2009. Cota TVA pentru apartament a fost de 5%, iar ... (vezi toată discuția)
Tva 5% in anul 2010? ili47 ili47 Am incheiat mai multe antecontracte pt.vanzare apartamente ,am incasat pretul ,acum urmeaza sa primesc certificate de edificare ,si sa mergem la notar pentru ... (vezi toată discuția)