Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia partial anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia partial anticipata

Sotia nascuta in 1962 luna iunie,este in pensie de invaliditate si ladata acordarii acesteia a realzat un stagiu de cotizare de27 ani,1luna si20zile.In situatia aceasta poate beneficia de pensie partial anticipata?
Nu.
De la pensie de invaliditate se poate trece doar la cea de limita de varsta.
Asa este si mai avantajos.