avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cont si card bancar pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cont si card bancar pensie

Buna ziua ! Am poprire pe pensie , de la Casa de pensii . In acest caz as putea deschide un cont bancar de pensie si sa ridic banii cu cardul de la bancomat sau ar trebui sa merg de fiecare data la banca ? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: ContSters429609 , utilizator 10:02, 18 Iunie 2017
Daca executorul a trimis adresa de poprire doar Casei de Pensii ,atunci puteti deschide cont la banca si sa ridicati pensia de la bancomat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont bancar pensionari Luckylucky1 Luckylucky1 Buna ziua ! Sunt pensionar si am poprire pe pensie , poprire pe care o face Casa de pensii. Imi pot seschide un cont bancar in care sa primesc pensia ... (vezi toată discuția)
Poprire pensie Lucky3 Lucky3 Buna ziua ! Am poprire pe jumatate de pensie pensie de la Casa de pensii . Cum as putea afla cine imi face poprirea ? As dori sa imi fac un card de pensie si ... (vezi toată discuția)
Intrebare tracz tracz am pensia pe un card bancar....contul mi-a fost blocat de catre un birou executoresc,cardul nu-l mai pot utiliza,dar totusi mi se retine ... (vezi toată discuția)