Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte schimbare nume PFA dupa casatorie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte schimbare nume PFA dupa casatorie

Buna ziua,

Am citit ca pentru a schimba denumirea PFA-ului dupa casatorie, as avea nevoie de mai multe acte, printre care si un certificat constatator. Este vorba de certificatul constatator de baza, care se poate obtine online, sau de certificatul constatator de autorizare pe Legea 359/2004?
Schimbarea denumirii firmei se face la ORC si nu e nevoie de niciun certificat constatator. In plus, cine va obliga sa schimbati denumirea PFA dupa casatorie?
Am citit in acest articol ca este nevoie sa modific denumirea PFA-ului dupa ce mi-am schimbat numele de familie, in urma casatoriei. www.avocatnet.ro/content/art...
alinai1, utilizator
Cel care vi l-au dat la infiintarea pfa.