Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare de rezidenta Romania - Italia
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare de rezidenta Romania - Italia

Buna ziua,as dori sa stiu care sunt procedurile de urmat pentru a-mi schimba rezidenta din Romania in Italia?Multumesc
Buna ziua,

Mai bine intrebati la autoritatea competenta din Italia. Acolo va vor spune ce documente aveti nevoie.
Daca sunteti cetatean roman vedeti [ link extern ]

In acest caz puteti face pasaport de CRDS-ist.
multumesc