Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... plangere colet
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

plangere colet

Buna ziua, am o intrebare, am trimis un colet cu becuri, cel care l-a primit nu le-a montat cum trebuie si s-a ars unul din ele, el spune ca le-a montat la un service si acuma zice ca o sa mearga la politie sa faca o plangere si o sa scoata si de la service o declaratie, are martori, ce pot face in situatia actuala ?
Plangere penala pentru ce??? Nu va mai speriati aiurea. Cel mult, s-ar incadra la un proces civil, pe care nu il initiaza nimeni pentru un bec.
Nu m-am speriat neeaparat vreau doar sa stiu ce se poate intampla, plangere pentru inselaciune presupun.