Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensie+salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensie+salariu

Buna ziua,
Sunt functionar public, in curand pensionar. In ce conditii mai pot lucra la acelasi loc de munca, cumuland pensia cu salariul? Va multumesc!
Nu puteti cumula pensia cu salariul obtinut in calitate de functionar public, ci numai cu salariul obtinut in calitate de personal contractual.