Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Vreau sa stiu daca am de la medicul specialist 90 de zile de concediu medical mai pot lua si cele 30 de zile date de medicul de familie?
După 90 de zile trebuie facut referat si aprobat de catre comisia de expertiza a capacitatii de muncă indiferent de cine emite urmatorul medical. Continuati cu medicul specialist, dar intrati in comisie, sau după 30 de zile luati de la medicul de familie, doi ani succesivi am stat in CM peste 90 de zile, dar prin comisie si referat de la specialist