Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura cumparare si inchiriere locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura cumparare si inchiriere locuinta

cumnata mea care locuieste in stainatate vrea sa cumpere o locuinta in romania pe care sa mi/o inchirieze mie poate face o procura in acest sens ? este de ajuns o singura procura? adica daca imi face o procura sa o repreyint pentru cumpararea locuintei este legal sa o reprezint si la inchirierea ei catre mine?
Este bine sa faca doua procuri autentice, cu obiect diferit